İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ders BELGELİĞİ mezunu Adekan’ın “Günler” isimli sergisi sanatseverlerle buluştu

ders BELGELİĞİ mezunu sanatçı Adekan, varlık ve zaman üzerine düşündüğü sergisi; “Günler” ile sanatseverleri askerde deneyimlemiş olduğu 6 aylık sürecin dışavurumlarına dair bir yolculuğa davet ediyor. Ağırlıklı olarak suluboya çalışmalarından oluşan bu sergi Yermekân’da 14 Ocak 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.
Adekan, duygusal geçişleri ustalıkla ele alarak izleyicilere derin bir düşünce deneyimi sunuyor. Sergi, sanatın gücünü kullanarak izleyicilere kendi yaşantılarını yeniden değerlendirme şansı veriyor.
Sanatseverleri, Adekan’ın “Günler” sergisindeki zamansal ve duygusal derinlikleri keşfetmeye davet ediyoruz.

Sergi Detayları:
Tarih: 1 Aralık 2023 – 14 Ocak 2024
Yer: Yermekân
Saat: Pazartesi ve cuma günleri hariç 11:00-18:30 saatleri arasında görülebilir.

Adekan
1991 yılında Kadıköy’de doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Gebze’de aldıktan sonra 2012 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Özgün Baskı bölümünü kazanmıştır. 2016 yılında mezun olmuş, 2018-2022 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Resim bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2016 da İcaf, 2018 de Kasa Galeri, 2022 de Mamut Art project’te yer alan Adekan, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günleme © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.