İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkında

Günleme, ders BELGELİĞİ öğrencilerinin, 2003 yılında sanat eğitimine katkı üretmek amacıyla başlattıkları bir çalışmadır. Bu çalışma, 2003 yılında çıkarılmaya başlanan Günleme isimli dergiyi ve 2017 yılında açılan internet sitesini kapsamaktadır. Bu çalışma aracılığıyla öğrenciler, geçmiş, şimdi ve gelecek arasında bir bağlantı kurmaya çalışarak kendi tarihlerini oluşturmakta ve geçmişin başarılarını-başarısızlıklarını bugüne taşımaktadırlar.

ders BELGELİĞİ, nisan 1998 başlangıçlı, dar kapsama alanlı, dergi/kitaptır. H. Avni Öztopçu’nun öğrencileri için hazırladığı ders notlarını (95-96 Notları) destekleme amaçlı H62 yayınıdır. Öğrenciler, ders BELGELİĞİ aracılığıyla sanat, eğitim, doğa, felsefe, müzik ve gibi birçok alanda kendilerini geliştirir ve sanat eğitimine katkı üretmeyi amaçlarlar.

Günleme’nin yarattığı en büyük değer ders BELGELİĞİ üreticilerinin kendi emeklerine sahip çıkmaktır desek yanlış olmaz. Zira her yıl ders BELGELİĞİ‘nden bir çok öğrenci mezun olmakta ve ülkenin farklı yerlerinde öğretmen, sanatçı, akademisyen olarak görev almaktadır. Mezuniyetle öğrenciler arasında bağ kopmamakta mezunlarımız bu platform üzerinden birbirinden çalışmalarından başarılarından haberdar olmakta ve isterlerse yine Günleme’de çalışmalarına devam etmektedirler.

ders BELGELİĞİ öğrencileri Günleme üzerinden kendilerini daha görünür kılmakta bunu en çok da kendi için yapmaktadır. Kendini bu platform üzerinden görmek ders BELGELİĞİ üreticileri için oldukça geliştirici cesaretlendirici tecrübe oluşturan bir özellik. Zira bu şekilde eksiklikler görülebilmekte derinleşmeler sağlanmakta ve yaratıcılık artmaktadır.

Günleme © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.