İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

21. BELGELİK Sergisi İzleyicileriyle Buluşmaya Devam Ediyor!

Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bizlerle 21. BELGELİK Sergimizde buluştu.

Sergi rehberlerin yönelttiği sorulara öğrencilerin verdiği cevaplarla keyifli bir sergi gezisi gerçekleştirdik. Sergimize yoğun ilgi gösteren öğrenciler, sergi ve öğrencilerinin çalışmaları hakkında merak ettiklerini sorabilme imkânı da buldu.

Serginin yanı sıra ders BELGELİĞİ atölyemizi de ziyaret eden öğrencilere, BELGELİĞİN sistemi ve yürütülen çeşitli kolları hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler, atölyede bulunan çalışmalarla ilgi düşüncelerini rehberlerimizle paylaştılar.

ders BELGELİĞİ kollarından Müzik BELGELİĞİ, Felsefe BELGELİĞİ ve BELGELİK Ağaçları’nın yazmış olduğu gazeteleri, öğrencilerle paylaştık. Müzik resim ilişkisi, felsefe resim ilişkisi ve doğa ile ilgili bilgilerin yer aldığı bu gazeteler öğrencilerin dikkatini çekti.

Bunlarla birlikte BELGELİK Ağaçları kolu olarak topladığımız çeşitli tohumlarımız hakkında da öğrencilerle konuşuldu. Defne, meşe, ceviz gibi tohumların yetiştirilme süreci anlatıldı ve sergimizin bir parçası olan tohumlarımızdan verildi.

Öğrenciler ile etkinliğimiz, nefes aldığımız, ruhen dinlendiğimiz ve doğa ile iç içe resimler yaptığımız Doğa Atölyemizle de son buldu.

Bizlere göstermiş oldukları bu yoğun ve güzel ilgi için Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ne ve öğrencilerine, sergide rehberlik eden çalışma arkadaşlarımız Doğukan Görüş’e, Semra Güler’e , Muharrem Dalhan’a ve Yasin Okcan’a çok teşekkür ederiz.

 

21. BELGELİK Sergisi, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim dalı salonlarında 29 Nisan 2022 tarihine kadar görülebilir.

 

Metin: İlayda Çakır

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günleme © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.