İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ders BELGELİĞİ MezunIarı Base’22 Sergisinde…

Bu yıl 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında altıncısı gerçekleşen BASE 2022 sergisinde ders BELGELİĞİ mezun öğrencilerimizden Ayşe Şevval Işık ve Zeynep Habiboğlu da yer aldı.

Base, Türkiye’nin ortak Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan Base, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

Mezunlarımız Base 22 sergisi deneyimlerini bizlerle paylaşıyor.

Ayşe Şevval Işık

“Base 2022 sergisini kendi internet sayfasından duydum. Sonrasında bir eserimle başvurdum. Avni hoca, bu tür sergi ve yarışmalara katılmamız için öneride bulunmuştu. Beni iten şey biraz da bu olmuştu açıkçası. Base bir sürü farklı sanatçı arkadaş edinmemi sağladı bu açıdan çok mutluyum, aynı yöne baktığım çalışkan insanlar tanıdım. Çalışmalarımdan seçerken içime en çok sinen çalışmamı seçtiğimi düşünüyorum. Kendimizi ait hissettiğimiz güvendiğimiz bir çalışma bizi yarı yolda bırakmıyor bence. ‘Demirci’ benim için öyleydi.”


Zeynep Habiboğlu

“Base’i yaklaşık 2-3 senedir biliyordum. Daha önceki birkaç sergisine gitmiştim. Son sınıftayken şartnamesini okuduğumda ise sadece yeni mezunların katıldığı bir sergi olduğunu öğrendim. Son zamanlarda ürettiğim işlerimden hangileri ile Base’e katılacağımı aslında başvuru tarihlerinden çok önce belirlemiştim.
Base’in en önemli özelliği, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden yeni mezun olmuş sanatçıları bir sergide toplayarak ilk sergi deneyimini kazandırmak ve eserlerini halka ulaştırmak olduğu için bana katkısı bu oldu. Üniversite dışındaki ilk sergimdi. Base’in bana bir diğer katkısı da yeni mezun sanatçılar, sergiyi ziyaret eden tanınmış sanatçılar, küratörler ve koleksiyonerler ile tanışma fırsatı sunması oldu. Bildiğim kadarıyla, Base her sene düzenlediği bu sergilerde yer alan sanatçıların bir kısmını, sonraki senelerde tekrar bir sergide buluşturuyor. Bu da güzel bir avantaj bence. Base ekibine teşekkür ederim. Hem ekip ile hem de diğer sanatçılar ile tanıştığıma çok memnun oldum.” Ayşe Şevval Işık ve Zeynep Habiboğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Haber Metni: İlayda Çakır

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günleme © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.